Zdrowa i szczęśliwa rodzina wg Ajurwedy

Słowo Ajurweda oznacza naukę o życiu („ayur” oznacza życie, a „veda” to wiedza, nauka). Mądrość tej nauki zawiera pełen wachlarz wskazówek i zaleceń do wprowadzenia równowagi w każdym aspekcie naszego życia.

Jest to starożytny system medyczny uwzględniający wpływ pięciu żywiołów (ziemi, wody, ognia, powietrza i przestrzeni) na nasze ciało, umysł i energię, wyjaśniając potrzebę zachowania równowagi pomiędzy nimi, co skutkuje zdrowym i szczęśliwym życiem.

Żyjemy w bardzo dynamicznym i pełnym wszechobecnych bodźców świecie, co często powoduje zakłócenia naszej naturalnej równowagi. Skutków tych zakłóceń najczęściej doświadczamy w codziennych relacjach rodzinnych: z naszymi partnerami, dziećmi i rodzicami. Manifestacja takich zaburzeń może przejawiać się w postaci nadpobudliwości emocjonalnej, braku sprawnej komunikacji, depresji/odcięcia się, buntu/chęci ucieczki a na poziomie fizycznym kumulacją stresu, bezsennością, uzależnieniami wszelkiego rodzaju a w końcu chorobą.

Relacje rodzinne są najważniejszym elementem naszego życia, który determinuje tworzenie relacji partnerskich, zawodowych, przyjacielskich, itp. Dobra komunikacja w rodzinie, zrozumienie, akceptacja, zdrowe reakcje w kryzysie, są budulcem szczęśliwych, harmonijnych relacji ze sobą i światem.

W trakcie warsztatu w przystępny i praktyczny sposób omówimy podstawowe zasady Ajurwedy, przedstawimy wskazówki i możliwości budowania zrównoważonych relacji rodzinnych i nauczymy się technik rozluźniania systemu nerwowego.

Program warsztatu:

  • Podstawy Ajurwedy: zasady, założenia, cele
  • Praktyczne omówienie potencjału trzech podstawowych typów osobowości (Pita, Kapha , Vata) w celu zrozumienia roli w rodzinie każdego jej członka.
  • Istota prawidłowego odżywiania – zasady popadania w nierównowagę
  • Jak zbudować sprawną komunikację w rodzinie
  • Konflikty – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?
  • Studium przypadku
  • Techniki obniżające poziom stresu i lęku – Shwasa (specjalna technika oddechowa)
  • Medytacja
  • Indywidualna praktyka domowa

Zapisy:

Email: seminarium.pardeshi@gmail.com

Tel. 731 555 065

Termin: 30.06.2019 Warszawa

Koszt: 300 zł

Czas trwania: 4 h (11.00-15.00)

Prowadząca – Katarzyna Dębicka

Katarzyna Dębicka – trener rozwoju osobistego z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinach stress management, etycznej komunikacji i relacji rodzinnych.  Przez ostatnie kilka lat kształci się w dziedzinie medycyny ajurwedyjskiej u dr Saurabha Pardeshi. Prowadzi indywidualne sesje terapeutyczne i coachingowe oraz warsztaty z zakresu zdrowego i szczęśliwego życia, budowania harmonijnych relacji oraz rozwoju potencjału zawodowego. W swojej pracy wykorzystuje techniki oddechowe, mindfulnes oraz subtelną transformację energetyczną. Z wykształcenia i zamiłowania Inżynier Ochrony Środowiska, docenia jak ważne jest dbanie o równowagę w świecie zewnętrznym i wewnętrznym.