Ajurweda to nauka o zdrowiu i życiu, a jej mądrość zawiera pełen wachlarz wskazówek i zaleceń dotyczących wprowadzenia i utrzymania równowagi w każdym aspekcie naszego życia. Włączają się w to także zdrowe relacje rodzinne.

W związku z tym oferujemy kurs Ajurwedy, który pomoże Wam we wprowadzeniu najważniejszych zaleceń w życie, by cieszyć się wspaniałymi relacjami rodzinnymi.

Co to Ajurweda?

Ayurveda to starożytny system medyczny uwzględniający wpływ pięciu żywiołów (ziemi, wody, ognia, powietrza i przestrzeni) na nasze ciało, umysł i energię. Zachowanie równowagi między nimi przyczynia się do zdrowego i szczęśliwego życia.

Żyjemy w bardzo dynamicznym i przepełnionym bodźcami świecie, co często powoduje zakłócenia naszej naturalnej równowagi. Skutków tych zakłóceń najczęściej doświadczamy w codziennych relacjach rodzinnych: z naszymi partnerami, dziećmi i rodzicami. Manifestacja takich zaburzeń może przejawiać się w postaci nadpobudliwości emocjonalnej, braku sprawnej komunikacji, depresji, odcięcia się, buntu, chęci ucieczki, a na poziomie fizycznym kumulacją stresu, bezsennością, uzależnieniami wszelkiego rodzaju, a w końcu chorobą.

Ajurweda a relacje rodzinne

Relacje rodzinne są najważniejszym elementem naszego życia, który determinuje tworzenie relacji partnerskich, zawodowych, przyjacielskich, itp. Dobra komunikacja w rodzinie, zrozumienie, akceptacja i zdrowe reakcje w kryzysie są budulcem szczęśliwych, harmonijnych relacji ze sobą i światem.

W trakcie kursu Ajurwedy w przystępny i praktyczny sposób omówimy podstawowe zasady tej nauki, przedstawimy wskazówki i możliwości budowania zrównoważonych relacji rodzinnych i nauczymy się technik rozluźniania systemu nerwowego.

Program warsztatu:

  • Podstawy Ajurwedy: zasady, założenia, cele.
  • Praktyczne omówienie potencjału trzech podstawowych typów osobowości (Pita, Kapha, Vata) w celu zrozumienia roli w rodzinie każdego jej członka.
  • Istota prawidłowego odżywiania – przyczyny popadania w nierównowagę.
  • Jak zbudować sprawną komunikację w rodzinie?
  • Konflikty – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?
  • Studium przypadku.
  • Techniki obniżające poziom stresu i lęku – Shwasa (specjalna technika oddechowa).
  • Medytacja.
  • Indywidualna praktyka domowa.

Zapisy:

Email: ayurveda.pardeshi@gmail.com

Tel. +48 731588108

Termin: 30.06.2019 Warszawa

Koszt: 300 zł

Czas trwania: 4 h (11.00-15.00)