Konsultacje ajurwedyjskie2019-07-03T11:45:01+02:00

Project Description

Konsultacje ajurwedyjskie

Zarezerwuj wizytę

Konsultacje ajurwedyjskie

Zarezerwuj wizytę

Diagnoza z pulsu

Diagnoza z pulsu jest jedną z najstarszych a jednocześnie najbardziej efektywnych metod badania. Puls jest nośnikiem informacji o aktualnym stanie zdrowia naszego ciała, umysłu i energii, dlatego pozwala na wnikliwą i szczegółową obserwację funkcjonowania całego organizmu. Umożliwia to prawidłowe zdiagnozowanie źródła schorzenia/choroby.

Ajurweda postrzega zdrowie w sposób holistyczny, ponieważ każdy organ w ciele, każda tkanka, czy struktura są ze sobą połączone i wzajemnie wpływają na siebie. Co więcej, ciało fizyczne połączone jest także z emocjami i umysłem. Jeżeli na którymkolwiek z tych poziomów pojawi się nierównowaga, powoduje to negatywne skutki w pozostałych.

Postawienie właściwej diagnozy polega na poznaniu i właściwym zinterpretowaniu informacji zawartych w pulsie. Ekspertmedycyny ajurwedyjskiej przeprowadza badanie, przykładając do nadgarstka trzy palce. Technika ta jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Jej skuteczność zależy od precyzji, wiedzy i doświadczenia specjalisty.

Najważniejszą informacją odczytywaną z pulsu jest prakriti (konstytucja/nasza natura) i vikriti (nierównowaga dosz). Ponieważ, aby określić ścieżkę dojścia do zdrowia niezbędny jest punkt odniesienia, czyli prakriti.

Prakriti to indywidualna dla każdego człowieka kombinacja trzech dosz, które określane są przez żywioły. Wyróżniamy trzy podstawowe dosze: Vata (przestrzeń i powietrze), Pitta (ogień) oraz Kapha (woda i ziemia). Utrzymanie prawidłowej proporcji między nimi pozwala na zachowanie dobrego zdrowia.

Podczas konsultacji ajurwedyjskiej:

  • Poznasz swoją indywidualną kombinację dosz (prakriti i vikriti)

  • dowiesz się jakie masz tendencje do chorób i jak im zapobiegać

  • poznasz przyczyny swoich aktualnych dolegliwości zdrowotnych

  • dowiesz się jak Twój stan emocjonalny wpływa na zdrowie Twojego ciała

Otrzymasz:

  • praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia

  • dietę dostosowaną do aktualnego stanu zdrowia i potrzeb organizmu

  • zalecenia dotyczące aktywności fizycznej

  • indywidualnie dobrane zioła, wspierające przywracanie równowagi w organizmie

“If you want to relax, watch the clouds pass by if you’re laying on the grass, or sit in front of the creek; just doing nothing and having those still moments is what really rejuvenates the body…”.
FRIEDA FRIEDSON • MASSE-- USE

Zadbaj o siebie już teraz. Najbliższe terminy konsultacji:


Warszawa: 21.06, 28.06, 1-7.07, 24-26.07; Łódź 24-26.06, 28-29.07;
Kraków 8-10.07; Cieszyn 11.07, 15-16.07; Bielsko Biała 12-14.07; Wejherowo 21-22.07; Toruń 30-31.07

Zarezerwuj wizytę