Relacje rodzinne mogą być dosyć skomplikowane. Jak osiągnąć w nich równowagę według Ajurwedy? Dr Pardeshi opowiada o stresie w dzieciństwie, rolach członków rodziny i innych ważnych aspektach utrzymania zdrowych relacji w rodzinie.

Tłumaczenie filmu – zdrowe relacje rodzinne

Cześć wszystkim. Z tej strony dr Saurabh Pardeshi, lekarz ajurwedy. Dzisiaj porozmawiamy o równowadze w relacjach rodzinnych na podstawie Ajurwedy. Porozmawiajmy o tym, czym jest rodzina. Rodzina to nic innego jak grupa ludzi, którzy są połączeni dzięki genetyce, przodkom, nazwiskom, miejscu zamieszkania, a także mają podobny stosunek do społeczeństwa. Rodzina to nic innego jak twoja tożsamość, twoja osobista tożsamość. W rodzinie mamy różne typy ludzi. W rzeczywistości mamy małe i duże kółko. W małym kręgu mamy naszych rodziców i nasze dzieci. W większym kręgu mamy ciocie, wujków i innych krewnych.

Jak osiągnąć równowagę w relacjach rodzinnych?

Czy wiesz, że Ajurweda mówi o specjalnych zasadach, jak zachować równowagę w rodzinie? Dzisiaj, zgodnie z psychologią, większość traum i stresu psychicznego pochodzi z dzieciństwa. W Ajurwedzie mamy pojęcie zwane samskaras. Samskara to wrażenia, nauki, to, co wszyscy czerpią z dzieciństwa, widząc swoją rodzinę. W Indiach mówimy nawet, jacy są twoi rodzice, taki sam będziesz ty. Nie chodzi o twoje podobieństwa biologiczne, ale także o twoje podobieństwa behawioralne. Twoje logiczne podobieństwa, twoja akceptacja ludzi. Dlatego najważniejsze jest, aby zachować równowagę od dzieciństwa, a także zachować równowagę w rodzinie od początku, kiedy dzieci są jeszcze małe. A więc ta odpowiedzialność spoczywa nie tylko na dzieciach czy psychologach w szkołach. Odpowiedzialność zaczyna się od rodziców.

Rola rodziców w rodzinie

Rodzice odgrywają ważną rolę w rozwoju dzieci. Dziś w bardzo technologicznym czasie rodzice często zapominają o tym, by być bliżej swoich dzieci. Od najmłodszych lat dzieckiem opiekuje się opiekunka lub ktoś inny. Oczywiście to bardzo dobry pomysł, ale od 1 lub 2 roku życia do 10 lat dziecko powinno spędzać maksimum czasu z rodzicami. Ale jak wiesz, istnieją różne rodzaje praktycznych problemów, przez które rodzice nie są w stanie być często ze swoimi dziećmi. Przygotowaliśmy ważne i bardzo pomocne informacje zgodne z Ajurwedą – jak zrównoważyć swoją pracę i jak zrównoważyć czas z dziećmi. Jak zrównoważyć czas pracy, a także jak zapewnić maksymalny i efektywny czas swoim dzieciom. Ważne jest ile czasu poświęcasz swojemu dziecku, ale ważne jest również na ile wartościowy jest ten czas.

Relacje rodzinne a stres

Tak więc Ajurweda zawiera bardzo szczegółowe informacje na temat równowagi rodzinnej. Pochodzi ona z relacji między rodzicami a dziećmi. Mówi również o tym, jakie powinny być relacje między siostrą i bratem oraz o tym, jak powinny wyglądać relacje między parami. Przez większość czasu cały stres, jaki widzimy, wynika z relacji. Ze względu na stresującą atmosferę w relacjach nie jesteśmy w stanie skupić się w życiu zawodowym. Od dzieciństwa przez relacje- stres w różnych rodzajach relacji, rośniesz i rozwijasz się ze stresem. I on stale rośnie i rośnie. A czasami – w pewnym szczególnym momencie ten stres staje się bardzo duży i tak właśnie tworzy się choroba.

Jak wiesz, zgodnie z Ajurwedą, choroba najpierw pojawia się w umyśle i przenika do organizmu. Dlatego bardzo ważne jest, aby przywrócić równowagę umysłu, a następnie ciała. Tak więc ta koncepcja równowagi rodzinnej według Ajurwedy pomoże nam wszystkim i niedługo powiemy sobie o tym bardziej szczegółowo. Więc do tego czasu, życzę wszystkiego dobrego. Pa pa.

Zadbaj o siebie już teraz. Zapisz się na wizytę.

Zapisy Warszawa i Kraków: +48 731 588 108

Zapisy Toruń: +48 508 066 899

Zarezerwuj wizytę