Niekonwencjonalne metody leczenia raka zyskują popularność, w tym podjeście medycyny ajurwedyjskiej. Czym jest rak według Ajurwedy i jak ta nauka podchodzi do jego leczenia? Dr Saurabh Pardeshi opowiada o tym, czym jest rak według Ajurwedy, jak jest powiązany z teorią pięciu żywiołów oraz jak go leczyć i mu zapobiegać. Wspomina również o trzech głównych ziołach do leczenia raka w holistyczny sposób.

Tłumaczenie filmu – rak według Ajurwedy

Przyjaciele, witajcie z powrotem. Powiedzieliśmy ostatnio o raku, o podstawowych informacjach o raku, o tym, co Ajurweda mówi o raku. Rozmawialiśmy również o muzykoterapii przy raku. Dziś jako praktykującym Ajurwedę, chciałbym podzielić się z Wami pewnymi informacjami na temat zasad i przepisów, jak leczyć raka lub jak zapobiegać rakowi, aby zastosować niektóre zasady Ajurwedy. Co to jest rak? Porozmawiajmy o raku. Rak to nic innego jak niechciane, nieoczekiwane i niepożądane patologiczne komórki w ciele.

Na przykład moja ręka jest normalna, ale w komórkach są obecne różne mechanizmy, różne wspomnienia i zaczynają one wpływać na komórki, których nie chcemy, których ciało nie chce, organizm nie chce, ale zaczynają one rosnąć, ponieważ lokalnie dochodzi do nierównowagi. W ten sam sposób mamy różne typy raka układów ciała, na przykład raka krwi lub pewnego rodzaju raka mózgu, raka układu nerwowego. Oznacza to, że nie są dotknięte lokalne tkanki, ale całe ciało. Więc co dokładnie się dzieje?

Czym jest rak według Ajurwedy?

Nasza pamięć komórkowa jest jedną z najsilniejszych pamięci ciała. W ten sposób każda komórka ma jakąś pamięć i kiedy ta pamięć zostaje osłabiona, kiedy ta pamięć zostaje zakłócona, zaczyna się rozwój niechcianego mechanizmu. To nic innego jak rak. Porozmawiajmy teraz o tym, co w Ayurwedzie napisano o raku w przeszłości, co księgi Ajurwedy mówią o raku. W Ajurwedzie nie ma takiej nazwy jak rak. Istnieje natomiast podobna nazwa – Arbuda. Arbuda to masa komórek, która jest niechciana i patologiczna.

Dzisiaj, ze względu na styl życia, jaki przyjmujemy, mamy różne rodzaje przetwarzania żywności, różne poziomy stresu. Myślę, że ludzie mają możliwość osiągnięcia sukcesu, w świecie, w którym żyjemy jesteśmy twórcami odnoszącymi sukcesy, możemy przeżyć bardzo miłe życie, mamy technologię, wszystko dostajemy bardzo, bardzo szybko, rozwijamy różne style życia, ale gdzieś zupełnie zapominamy, jak żyć normalnym, zdrowym i naturalnym życiem. I z powodu tego – globalnego ocieplenia, z powodu zbyt dużego stresu, z powodu technologii, z powodu sztucznych rzeczy, wytwarzamy dużo toksyn do atmosfery, które są odpowiedzialne za raka.

Teraz podstawową rzeczą, która daje energię ciału, jest pożywienie. Nawet jeśli się stresujesz, twój umysł jest zestresowany, to jeśli twoje jedzenie jest bardzo zdrowe, w jakiś sposób twoje ciało może być zrównoważone. Ale przetworzona żywność, żywność, która ma niską pranę, która ma niski poziom tlenu, powoduje raka. Dlaczego tak jest- dlaczego żywność o niskiej zawartości prany powoduje raka i dlaczego żywność o wysokiej zawartości prany nie powoduje raka?

Rak według Ajurwedy – leczenie

Jak wysoka jest twoja energia czakr, tak wysoka jest twoja prana. Ile tlenu w jest w twoich komórkach, tak dużo prany, energii życiowej masz. Musisz zwiększyć swoją energię życiową, zwiększając wszystko – o ile więcej oddychasz, tym więcej masz tlenu i tym więcej jest twojego poziomu prany. Ale z drugiej strony, jeśli masz żywność o niskiej pranie- Niska prana oznacza żywność przetworzoną, sztuczną żywność, zimne napoje, żywność w puszkach lub jakąś żywność z supermarketu, która nie ma żadnej prany ani świeżości, wtedy zmniejsza się prana w ciele, ponieważ stajesz się tym, co jesz. Jeśli masz pożywienie o wysokiej zawartości prany, twoja prana będzie wysoka. Jeśli masz niski poziom prany, twoja prana będzie niska. Więc to jest prosta teoria.

Po drugie, jak rozwija się rak według Ajurwedy w naszym organizmie to bardzo skomplikowana teoria. Komórki rakowe to przede wszystkim brak równowagi bioenergetycznej w komórkach. Nie zachodzą żadne zmiany fizyczne. Ponownie musisz zrozumieć teorię pięciu żywiołów – żywioł przestrzeni, a ostatni to żywioł ziemi. Mamy żywioł przestrzeni, powietrza, ognia, wody i ziemi. Więc najpierw- w przypadku braku równowagi komórek, musisz najpierw zacząć od przestrzeni. Każda komórka ma pięć żywiołów.

Teoria pięciu żywiołów a rak

Cały świat składa się z pięciu żywiołów, tak samo każda komórka naszego ciała ma pięć żywiołów i aby naprawić ten organizm komórkowy, wyleczyć patologiczne zmiany, musimy zaburzyć patologię. Należy zacząć od tych pięciu żywiołów. Więc co nazywamy brakiem równowagi w patologii żywiołu przestrzeni i powietrza? Oznacza to ich pamięć- ponieważ przestrzeń i pamięć są połączone- poziomy pamięci, poziomy niewidzialne, poziomy energetyczne, ponieważ przestrzeń i powietrze są poziomami bardziej energetycznymi.

Energia jest najpierw zakłócona, a potem fizyczność, co oznacza ogień, wodę i ziemię, te fizyczne elementy są coraz bardziej zaburzone. W ten sposób tracą równowagę od poziomu energetycznego do fizycznego. Tak więc, aby pojawił się rak, jest to długi proces. Nie przychodzi w ciągu jednej nocy. Przede wszystkim twój poziom energetyczny musi zostać zakłócony, a następnie twoje fizyczne komórki zostaną zakłócone.

W celu poprawy lub zapobiegania temu nowotworowi należy zawsze stosować muzykoterapię, zawsze należy jeść zdrowe pożywienie i zawsze prowadzić zdrowy i szczęśliwy tryb życia. Jeśli twój umysł będzie bardzo silny, jeśli twój poziom energetyczny, poziom prany będzie wysoki i poziom tlenu będzie wysoki to zapobiegniesz rakowi.

Zioła i kuracje ajurwedyjskie na raka

Porozmawiajmy o ostatnim elemencie, o którym mówi nasza współczesna nauka, a także o ziołolecznictwie i kuracjach ajurwedyjskich. Nazywa się to leczeniem raka pierwiastkiem ziemi. Żywioł ziemi to nic innego jak fizyczność. Rak według Ajurwedy całkowicie pojawia się w ciele fizycznym i rośnie na poziomie komórkowym. Mówimy o pierwszym stadium, drugim stadium i trzecim stadium. Ale zanim dojdzie do pierwszego stadium raka, musi nastąpić zaburzenie równowagi pięciu żywiołów. Dopiero potem przychodzą zmiany fizyczne, które prowadzą do pierszego stadium.

Każde stadium charakteryzuje się różnymi rodzajami zaburzeń równowagi żywiołu ziemi. Na przykład rak płuc, rak jelit lub guz mózgu, to są choroby, które wyrastają z rzeczy fizycznych. Pierwszy etap, drugi etap, trzeci etap. Ale są też nowotwory jak np. rak jajnika, które są bardzo rzadkie i które rosną bardzo szybko, ale niezauważalnie. Nie wykazują żadnych objawów i są wykrywane przez lekarzy na ostatnim etapie. Dlatego powstała chemioterapia i radioterapia.

Ale jeśli widzisz pierwotną i najważniejszą zasadę- jeśli dzięki dobremu pożywieniu i pozytywnemu myśleniu w całym organizmie podnosisz pranę, to proces patologicznej nierównowagi komórkowej zostanie odwrócony lub mu zapobiegniesz. Dlatego znowu wracamy do muzykoterapii, słuchania pozytywnych dźwięków, dobrego oddechu i szczęśliwego życia. To, co Ajurweda mówi o ziemi, oznacza, że rak jest całkowicie w twojej fizyczności, na twoim fizycznym ciele.

3 najsilniejsze zioła ajurwedyjskie na raka

Mamy różne rodzaje terapii ziołowych, które zmniejszają energię fizycznego raka lub fizycznych komórek raka. Jeden ze słynnych leków lub słynnych ziół to Kanchanara Guggulu. Kanchanara działa bardzo dobrze we wszystkich organizmach, zmiejsza tkankę tłuszczową, redukuje toksyny z organizmu. Jest skuteczna przy cukrzycy, przy otyłości, przy wysokim cholesterolu. Przy połączeniu Kanchanary z kroplami Shakti- Krople Shakti są jednymi z najsilniejszych kropli, które są w stanie zmniejszyć komórki rakowe, guzy zaczynją maleć w określonym etapie raka.

Następnie mamy Amruth, który ma pochodzenie roślinne. Posiada bardzo silne właściwości odmładzające i oczyszczające krew. Więc te trzy zioła są obecnie jednymi z najsilniejszych ziół leczących raka Ale chociaż mówię o ogólnych informacjach, o lekach i ziołolecznictwie w Ajurwedzie, trzeba wiedzieć, że rozpoznanie patologii i jej leczenie opiera się na rozmowie z lekarzem.

Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem ajurwedyjskim i sprawdzić puls. Puls pokaże całą jego dysproporcję energetyczną, psychologiczną i fizyczną dotyczącą raka, a także innych rzeczy. Jest to więc jedna z ważnych technik, które omawiamy dziś, aby leczyć raka, a także co najważniejsze, aby mu zapobiegać. Więc jako następny temat może porozmawiamy o cukrzycy. W jaki sposób cukrzyca jest związana z ajurwedą lub inaczej, co ajurweda mówi o cukrzycy. Do zobaczenia i wszystkiego dobrego. Pa pa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o niekonwencjonalnych metodach zapobiegania lub leczenia raka według Ajurwedy i dobrać odpowiednie suplementy, zapisz się na wizytę i otrzymaj indywidualne wskazówki.

Zadbaj o siebie już teraz. Zapisz się na wizytę.

Zapisy Warszawa i Kraków: +48 731 588 108

Zapisy Toruń: +48 508 066 899

Zarezerwuj wizytę