Jak wybrać zawód i co mówi o tym Ajurweda? Wszystko opiera się o ajurwedyjską teorię trzech dosz – Vata, Pitta i Kapha. Dosze determinują Twoje podstawowe cechy charakteru. Zrozumienie ich i poznanie siebie pozwala na wybranie najlepszej ścieżki kariery. Wyjaśniamy jaki zawód jest odpowiedni dla której doszy.

Tłumaczenie filmu

Cześć, moi drodzy. Dzisiejszy temat dotyczy tego, jak wybrać zawód. To bardzo ciekawa rzecz. Nawet ja jestem przykładem, bo od dzieciństwa byłem bardzo zdezorientowany, jaki zawód wybrać. Do tej pory spotykam się z wieloma przyjaciółmi, wieloma pacjentami i zawsze rozmawiamy, jak wybrać zawód. Jaki zawód jest dla mnie najlepszy? I myślę, że Wy też macie ten sam problem, prawda? Zobaczmy, co mówi o tym Ajurweda.

Aby to zrozumieć, musimy wrócić do początków Ajurwedy i podstawowych zasad Ajurwedy. Ajurweda mówi o doszach, mówi o indywidualnych ludziach, o indywidualnej osobie. Ajurweda nie uogólnia. Istnieją trzy rodzaje konstytucji – powietrze, ogień i woda. Porozmawiajmy teraz więcej o tym.

Jak wybrać zawód na podstawie doszy?

Osobowość powietrza to zawsze szybsi ludzie. Ich umysł jest szybszy. Zawsze za dużo myślą, zawsze tyle planują. Są bardzo kreatywni i innowacyjni. W porównaniu z nimi typ ognia ma więcej cech przywódczych. Tacy ludzie są aktywni, dynamiczni, to perfekcjoniści. A trzecia konstytucja to typ wody. Ci ludzie mają powolną naturę i lubią ustatkowanie.

Więc widzisz, że natura dała ci Twój podstawowy charakter i na jego podstawie możesz zobaczyć, jaki rodzaj pracy powinieneś wybrać. Wyobraź sobie, na przykład, że twoja konstytucja to powietrze – powinieneś wtedy wybrać pracę twórczą. Dziś są to zawody, takie jak projektant mody, grafik, architekt, malarz, artysta. To nic innego jak ludzie Vata. Ludzie ognia (Pitta) są bardzo silni, aktywni, dynamiczni. Ci ludzie to odnoszący sukcesy liderzy, menedżerowie i szefowie. A trzecia kategoria to woda, czyli konstytucja Kapha. Ci ludzie lubią stateczność, są dobrzy w opiece i pielęgnacji, więc nie chcą podejmować żadnych działań przywódczych, kierowniczych ani twórczych, lubią się opiekować sobą i innymi. Są więc dobrymi uzdrowicielami, są dobrymi lekarzami, więc w takich dziedzinach będą odnosić większe sukcesy. Widzisz? Ajurweda, mówi o tym w bardzo przyjemny sposób. Tyle tylko, że musimy dołożyć trochę wysiłku ze swojej strony, żeby dowiedzieć się, jaką mamy konstytucję, tak? Więc zobaczmy. Miłego dnia, do widzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, która dosza jest u Ciebie dominująca, zapisz się na wizytę i otrzymaj indywidualne wskazówki dobrane pod Twoją konsytytucję.

Zadbaj o siebie już teraz. Zapisz się na wizytę.

Zapisy Warszawa i Kraków: +48 731 588 108

Zapisy Toruń: +48 508 066 899

Zarezerwuj wizytę